Czy warto korzystać z alkomatów online?

admin      -    30 Views

Czy warto korzystać z alkomatów online?

Nie da się ukryć, że alkohol jest częścią naszej kultury. Przy alkoholu się relaksujmy i odpoczywamy, lecz także świętujmy czy też nawiązujemy nowe znajomości. Niestety alkohol ma też bardzo przykrą wadę. Nie można w żadnym wypadku łączyć go z kierowaniem pojazdami mechanicznymi. Nie tylko grozi to wypadkiem, lecz przede wszystkim bardzo poważnymi konsekwencjami prawymi.

Co grozi za jazdę po pijaku?

Choć jazda samochodem po alkoholu powszechnie uważana jest za coś złego, to jednak nie każdy jest w stanie wskazać zakres, kiedy zaczyna się nieodpowiedni poziom alkoholu we krwi oraz co najważniejsze, co grozi za taką praktykę.Polskie prawo mówi, że niedozwolone jest prowadzenie pojazdów mechanicznych, gdy posiada się więcej niż 0,2 promila alkoholu we krwi.

W przypadku zatrzymania i wykrycia poziomu alkoholu do 0,5 promila, kierowca według prawa popełnia wykroczenie, za co grozi mu areszt do 14 dni, lub też kara pieniężna o wysokości od 50 do 50000 złotych, a także zakaz prowadzenia samochodu od 6 miesięcy do nawet 3 lat.O wiele poważniej jednak robi się w sytuacji, gdy zatrzymany będzie posiadał więcej niż 0,5 promila. W takim wypadku mowa jest o przestępstwie, za które grozi kara wiezienia do 2 lat, oraz zatrzymanie prawa jazdy do lat 3.

Jak się przed tym ustrzec?

Jak zatem widać, jeżdżenie na podwójnym gazie jest bardzo nieopłacalne. Oczywiście często kierowcy nie robią tego świadomie. W przypadku wypicia alkoholu na wieczór, o poranku następnego dnia można czuć się bardzo dobrze psychicznie i fizycznie i wsiąść za kierownice. Niestety dobre samopoczucie często nie oznacza, że alkohol został całkowicie usunięty z ciała. Żeby mieć absolutną pewność, należy zastosować alkomat online.

Czym jest alkomat internetowy?

Wiedza na temat tego, jak szybko ciało usuwa spożyty alkohol, jest powszechna, przez co jest to stosunkowo łatwe do policzenia. Oczywiście wykonując to samodzielnie, można popełnić błąd, dlatego też lepiej skorzystać ze strony o nazwie alkotest online. Alkomat internetowy to taka strona, której podaje się podstawowe informacje o sobie. Płeć, waga, wiek, czy też wzrost i budowa ciała Dodatkowo podać trzeba ilość spożytego alkoholu, jego rodzaj, oraz czas rozpoczęcia i zakończenia jego spożywania. Gdy alkomat online uzyska takie informacje, jest w stanie wyliczyć nie tylko orientacyjną wartość alkoholu we krwi, lecz także podać przedział godzinowy, w którym poziom alkoholu zmniejszy do wartości umożliwiającej prowadzenie samochodu.Koniecznie jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy alkotest online jest tylko orientacyjnym wskaźnikiem i jego pomiary mogą być błędne.