Dlaczego warto postawić na alkomat elektrochemiczny?

admin      -    56 Views

Dlaczego warto postawić na alkomat elektrochemiczny?

Alkomaty elektrochemiczne to świetna propozycja dla tych, którzy jakość stawiają na pierwszym miejscu. Precyzyjne sensory odpowiadają za dokładność pomiarową. Nie trzeba obawiać się, że uzyskany wynik badania trzeźwości nie będzie zgodny z rzeczywistością. Wbrew pozorom takie urządzenia wcale nie kosztują majątku! W sprzedaży można znaleźć wiele niedrogich modeli renomowanych marek.

Niezawodne działanie

Alkomaty z atestem uchodzą za niezawodne, co przekłada się na komfort oraz swobodę użytkowania. Inwestując w model znanego i cenionego producenta można mieć pewność, że inwestycja będzie udana, a sprzęt nie ulegnie awarii w najmniej spodziewanym momencie. Alkomat z sensorem elektrochemicznym może być również wykorzystywany przez przedsiębiorstwa, a nawet służby porządkowe.

Tylko alkomat z atestem gwarantuje wiarygodność pomiaru. Warunek jest jeden – należy pamiętać o regularnej kalibracji, gdyż jest ona niezbędna do prawidłowego działania sprzętu. Jej częstotliwość uzależniona jest od wielu różnych czynników. Niezbędne informacje można znaleźć w specyfikacji wybranego modelu.

Bezproblemowa obsługa

Alkomaty z atestem są rekomendowane osobom, które oczekują bezproblemowej obsługi. Znakomicie sprawdzają się w zakładach pracy oraz miejscach użyteczności publicznej, ponieważ przerwa pomiędzy pomiarami nie musi być długa. Urządzenie jest niemal natychmiast gotowe do ponownego użytku, co stanowi niewątpliwą zaletę.

Należy dodać, że alkomaty elektrochemiczne umożliwiają niekłopotliwe odczytanie wyniku pomiaru, co stanowi wielką zaletę. Zwykle posiadają one czytelne wyświetlacze, które zapewniają doskonałą widoczność nawet w nocy. Coraz rzadziej spotyka się urządzenia wyposażone jedynie w lampki LED.

Uczciwa cena zakupu

W dzisiejszych czasach wysokiej klasy alkomaty wcale nie kosztują majątku! Osoby, które pragną zaoszczędzić gotówkę powinny zajrzeć do sieci. Ceny w sklepach internetowych są najczęściej o wiele korzystniejsze, niż w obiektach stacjonarnych.

Na uwagę zasługuje również fakt, że alkomaty z czujnikami elektrochemicznymi są tanie w eksploatacji. Nie wykazują one dużego zapotrzebowania na energię. Plusem jest również mniejsza częstotliwość kalibracji. Jest to inwestycja na lata, która się opłaca.