Bezpieczne podłoga, czyli gdzie warto stosować maty gumowe

admin      -    29 Views

Bezpieczne podłoga, czyli gdzie warto stosować maty gumowe

Gumowe podłoże cechuje się doskonałymi właściwościami antypoślizgowymi. Z tego powodu ma coraz większe zastosowanie zarówno w charakterze przemysłowym, jak i w użytku domowym. Gdzie warto stosować maty gumowe oraz jakie są ich zalety?

Hale przemysłowe

Mata gumowa to podłoże idealnie sprawdzające się na stanowiskach pracy przy liniach produkcyjnych. Oprócz wspomnianych właściwości antypoślizgowych, cechuje się również dużą odpornością na brud, a przy tym bardzo łatwo można gumę wyczyścić. W takich miejscach stosuje się głównie maty antyzmęczeniowe, które zapewniają pracownikom komfort podczas wielu godzin stania.

W halach przemysłowych często stosowana jest również mata ażurowa, która posiada oczka, dzięki którym przepuszcza wodę. Ma ona zastosowanie na stanowiskach myjących oraz narażonych na dużą wilgotność.

Podłoże samochodów

Maty gumowe mają zastosowanie we wszelkiego rodzaju pojazdach. Używane są jako podłoże nie tylko w samochodach osobowych, ale również w autobusach, tramwajach, pociągach czy w pojazdach transportowych przewożących ładunki. Gumowe maty zapewniają pasażerom podróżującym na stojąco odpowiednią przyczepność do podłoża nawet w przypadku posiadania mokrej podeszwy obuwia (w porze deszczowej czy w czasie opadów śniegu). Natomiast gumowa wykładzina w tirach i transporterach zapewnia stabilne położenie przewożonych materiałów.

Wycieraczki gumowe

Mata ażurowa sprawdza się doskonale jako wycieraczka. Doskonale oczyszcza obuwie z brudu i błota i jest łatwa w czyszczeniu. Mata gumowa jest odporna na warunki atmosferyczne takie jak mróz czy promienie słoneczne, więc z powodzeniem można ją stosować na zewnątrz.

Gumowe maty w użytkowaniu domowym

Gumowa mata to świetne rozwiązanie, jeśli szukamy podłoża do zabaw dla dzieci w ogrodzie. Pamiętajmy jednak, aby w tym przypadku wybrać specjalną matę dedykowaną właśnie tej funkcji. Mata dla dzieci powinna być wykonana z bezpiecznego materiału oraz doskonale przylegać do podłoża, aby stanowiła płaską i bezpieczną powierzchnię.

Warto również rozważyć zastosowanie gumowej maty w garażu, zwłaszcza tam, gdzie podłoga narażona jest na różnego rodzaju płyny, które mogą szybko wejść w jej strukturę.

Gumowe maty mają szerokie zastosowanie niemal w każdej branży. Stanowią bowiem bezpieczne, trwałe i wygodne podłoże, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i na zewnątrz.