Błotniki do przyczep samochodowych

błotniki do przyczep

Błotniki do przyczep samochodowych

Trudno wyobrazić sobie jazdę bez błotników w samochodzie. Ponieważ przyczepa stanowi jego funkcjonalne przedłużenie, także w niej konieczne jest zastosowanie błotników do przyczep samochodowych. Wykonane są one z różnych materiałów, które można dopasować w zależności od rodzaju przyczepy.

Błotniki do przyczep samochodowych- jednoosiowe i dwuosiowe

Do przyczep dwukołowych stosuje się stosuje się zarówno błotniki z PCV, jak i metalowe. Błotniki metalowe wykonane są ze stali ocynkowanej, która odporna jest na korozję, a także niekorzystne warunki atmosferyczne, co ma niebagatelne znaczenie w funkcjonalności błotników.
Z kolei błotniki z PCV są wykonane z polipropylenu, który jest niezwykle wytrzymały. Są odporne na odkształcenia i wstrząsy. Zatem wybór określonego błotnika jest kwestią gustu i tego, czy chcemy błotniki dopasować do metalowej przyczepy samochodowej.

Błotniki do przyczep dwuosiowych także występują w dwóch rodzajach. Metalowe błotniki dwuosiowe idealnie spasowane są z kołem i odporne zarówno na wysoką jak i niską temperaturę.

Błotniki do przyczep samochodowych – ochrona przed pobrudzeniem samochodu

W niepogodę samochód narażony jest na błotniste nacieki, kiedy poruszamy się po drogach nieasfaltowych. Przed znacznym ubrudzeniem przyczepy i jej zawartości chronią solidne błotniki.

Z kolei na drodze szybkiego ruchu chronią także innych kierowców przed pochlapaniem ich samochodów. Ponieważ kierowca nie zawsze może ominąć duże kałuże i dziury w jezdni wypełnione wodą, błotniki do przyczep samochodowych stanowią bufor bezpieczeństwa dla innych użytkowników drogi, zwłaszcza jeśli jazda odbywa się w mieście i samochody jadą blisko siebie, a akurat przyszła nagła ulewa.

Błotniki do przyczep samochodowych – poszanowanie także dla pieszych

Poruszając się drogą w czasie niepogody w miejscach, gdzie nie ma chodników i piesi poruszają się poboczem, powinniśmy uważać na niekontrolowany rozbryzg wody i ubrudzenie pieszego. Należy nadmienić, że zmoczenie pieszego, jeśli natrafiłoby się na policję, mogłoby się skończyć mandatem.

Piesi są równoprawnymi członkami ruchu. Stosowanie błotników do przyczep samochodowych pozwala uniknąć ochlapania pieszego z błotnistej brei, po wpadnięciu w dziurę, w której zgromadziło się błoto pośniegowe. Tak więc korzystanie z błotników do przyczep samochodowych pozwala ochronić swój dobytek wieziony w przyczepie, a także innych uczestników ruchu.

Błotniki do przyczep znajdziesz na Unitrailer.pl