Co warto wiedzieć o dywanikach samochodowych?

admin      -    87 Views

Co warto wiedzieć o dywanikach samochodowych?

Mało jest tak dzielących kierowców tematów, jak dywaniki samochodowe. Na rynku występują właściwie tylko dwa ich rodzaje, a mimo to wielu kierowców ma problem z ich wybraniem. Powstaje więc pytanie, czy lepszym pomysłem będzie kupienie gumowych dywaników samochodowych, czy też może jednak materiałowych?

Czy dywaniki samochodowe gumowe to dobry wybór?

Czym charakteryzują się dywaniki samochodowe wykonane z gumy? Ich najważniejszą zaletą jest oczywiście praktyczność. Dywaniki samochodowe gumowe nie tylko nie przepuszczają w żaden sposób wody, lecz również i brudu. Bez względu na ilość, wszystko pozostaje na nich, nie roznosząc się po wnętrzu auta. Co więcej, tego typu dywaniki charakteryzują się również niezwykłą wytrzymałością i odpornością na zniszczenie. Dzięki temu mogą w nienaruszonym stanie przetrwać wiele lat.O czym jeszcze warto pamiętać, gdy rozważa się kupienie gumowych dywaników samochodowych? Warto w tym punkcie wspomnieć dodatkowo o tym, że są to dywaniki, które bardzo łatwo się czyści. Brud nie wnika w gumę, tak jak w materiał, więc ich odkurzenie trwa zaledwie kilkanaście sekund. A jeśli na dywanikach pojawi się nadmiar wody, wystarczy ją po prostu wylać.

Czy warto wybrać dywaniki materiałowe?

Niestety sporą wadą gumowych dywaników samochodowych jest to, że nie cieszą się one zbyt dobrą opinią jeśli chodzi o ich wygląd. Nie da się ukryć, że są one po prostu brzydkie. Jeśli umieści się je w ładnie wykonanym wnętrzu nowego samochodu, mogą być naprawdę niemiłym dla oka punktem.I właśnie ta ich cecha powoduje, że często kierowcy sięgają w takim wypadku po dywaniki materiałowe. Prezentują się one o niebo lepiej. Niestety sporą ich wadą jest to, że są one bardzo podatne na uszkodzenia, a także są bardzo trudne w czyszczeniu. Nie da się również nie zauważyć tego, że te delikatne, choć ładne modele, są znacznie droższe niż wersje gumowe.

Podsumowanie

Jak zatem widać, wybranie dobrego rodzaju dywaników samochodowych jest naprawdę bardzo trudne. Które z nich lepiej kupić? Jak się okazuje, najlepszym wyjściem w tym wypadku jest niepodejmowanie tej decyzji i kupienie obu modeli. Dywaniki materiałowe powinno się stosować w lecie, gdy zabrudzenie wnoszone do auta jest znacznie mniejsze, więc ryzyko ich uszkodzenia jest minimalne. Natomiast model gumowy powinien być używany na jesieni i w zimie, gdy warunki pogodowe są znacznie gorsze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.