Dywaniki samochodowe – tańsza czy droższa wersja?

admin      -    46 Views

Dywaniki samochodowe – tańsza czy droższa wersja?

Wielu kierowców w salonach z akcesoriami do samochodów często ma problem z wyborem właściwych dywaników do ich auta. Na półkach można znaleźć dywaniki gumowe oraz materiałowe, które pochodzą od różnych producentów i w zależności od modeli – występują w bardzo zróżnicowanych cenach. Na jakie najczęściej modele decydują się klienci? Co warto wiedzieć o nich przed zakupem?

Czystość to podstawa

Kierowcy, którzy dbają o wnętrze i czystość swojego auta, zazwyczaj inwestują w dobre jakościowo dywaniki, które świetnie zbierają błoto, śnieg, piasek, jak i wodę z dworu. Materiałowe modele najlepiej sprawdzają się oczywiście w okresie letnim. Dywaniki samochodowe gumowe – obowiązkowe są w sezonie jesienno – zimowym, gdy aura na dworze jest dużo bardziej nieprzyjemna.

Chcąc jednak w odpowiedni sposób chronić podłogę w aucie, trzeba jednak zainwestować w porządne dywaniki, które będą idealnie dobrane do miejsca, w którym się znajdą. Powinny być one wykonane więc z dobrych jakościowo materiałów oraz charakteryzować się solidnym, precyzyjnym wykończeniem.

Kolor ma znaczenie

Wielu klientów zwraca uwagę także na estetykę, kolor oraz design konkretnych dywaników. Gdy posiadają oni bardzo ekskluzywny samochód, oczywiste jest, że chcą, by nawet takie dywaniki samochodowe gumowe idealnie były dobrane do wnętrza auta.

Producenci tego asortymentu, wychodząc klientom naprzeciw, tworzą więc coraz bardziej ciekawsze, designerskie modele, które zaskakują różnorodną estetyką, nowoczesnymi wzorami oraz świetnym wykonaniem. Można więc postawić zarówno na bardzo kolorowe, jak i jednolite dywaniki. Hitem obecnie jednak są te modele, które wyposażone są w śmieszne napisy. Dywaniki z napisem: „hallo”, „good morning”, „I love you” zrobią prawdziwą furorę w każdym aucie.

Ile warto wydać na dobry komplet dywaników?

Obserwując oferty sklepów motoryzacyjnych oraz internetowych, można dostrzec, że dywaniki są w bardzo rozmaitych cenach. Niektórzy klienci zdecydowanie wolą postawić na tańsze modele, inni z kolei chcą zainwestować w doby jakościowo komplet, który posłuży im znacznie dłużej. Ta druga opcja jest bardziej korzystna.

Świetne dywaniki, idealnie dobrane pod konkretne auto, pochodzące od znanego producenta posłużą klientom nawet przez wiele sezonów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.