Wycieraczki do firmy – najważniejsze informacje

admin      -    30 Views

Wycieraczki do firmy – najważniejsze informacje

Prowadząc firmę musimy pamiętać o bardzo wielu sprawach – gonią nas terminy, klienci, nie wiemy, na co odpisywać w pierwszej kolejności, musimy wyrobić się z reklamą itd. – to świetnie wie każdy przedsiębiorca. W wyniku tego wszystkiego często zapominamy o różnych drobniejszych sprawach, takich jak np. wycieraczki do firmy.

Po co nam w ogóle wycieraczki?

Na początek warto właśnie zadać to pytanie – w końcu po co mamy się zajmować czymś tak banalnym, jak wycieraczki podłogowe? Czy ma to w ogóle sens? Oczywiście, że tak i to wbrew pozorom całkiem spory.

Otóż nikt z nas zapewne nie będzie protestował przeciwko stwierdzeniu, że w firmie musi być porządek. To jest dość naturalne, prawda? Inaczej przecież klienci będą na nas kiepsko patrzeć. A teraz spróbujmy wyrzucić naszą starą wycieraczkę – pewnie już po kilku minutach całe nasze biuro będzie brudne. Warto zaś podkreślić, że im lepsza wycieraczka podłogowa, tym mniej brudu w biurze i tym też obuwie klientów czystsze.

Wycieraczki przemysłowe czy podłogowe?

No właśnie – teraz pozostaje pytanie, w które wycieraczki powinniśmy inwestować? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest wcale tak oczywista. Generalnie rzecz ujmując każdy producent wycieraczek powie nam , że wycieraczki przemysłowe najlepiej sprawdzają się na naprawdę dużych powierzchniach, w centrach handlowych, galeriach. One są nieco mniej estetyczne, niemniej jednak spokojnie da się je wkomponować w układ kolorystyczny i przestrzenny biura. Oczywiście sprawdzają się one także i w mniejszych pomieszczeniach, jeśli występuje tam spora warstwa brudu np zaraz przy wejściu.

Z kolei zaś wycieraczki podłogowe mogą być bardziej estetyczne, często są też grubsze i nie wkomponowane tak silnie w podłogę. Znakomicie nadają się one do mniejszych biur albo też do firm mających biura podobne do lokali mieszkalnych. Szczególnie zaś jeśli znajdują się one na wyższym piętrze niż na parterze.

Jednak na koniec należy stanowczo podkreślić, że absolutnie najważniejsze to jest to, aby nasz producent wycieraczek był naprawdę dobry. To znaczy, że nie ma sensu kupować tańszych i zwyklejszych wycieraczek – one za dobrze nie będą działały. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w wysokiej jakości wycieraczki, nieco droższe, niemniej jednak świetnie wchłaniające wilgoć, błoto, wodę oraz inne zanieczyszczenia.