Autokar z kierowcą

Autokar z kierowcą

Sezon wakacyjny w pełni i coraz częściej nasze dzieci wyjeżdżają na wszelkiego rodzaju kolonie, obozy i wycieczki. Rzadko kiedy przywiązujemy jednak uwagę do tego, w jaki sposób nasze pociechy dostaną się do miejsca docelowego – najczęściej zdajemy się w tej mierze na organizatora danego wyjazdu, który korzysta ze znanych sobie firmy wynajmujących autokar wraz z kierowcą.

Stan techniczny autokaru

Decydując się na wysłanie naszego dziecka na obóz lub wyjazd wakacyjny warto jednak dokładnie przyjrzeć się warunkom transportu, jak i samemu autokarowi. Pomimo wzmożonych kontroli policyjnych w sezonie wakacyjnym nastawionych przede wszystkim na bezpieczeństwo w transporcie autokarowym wciąż po naszych drogach porusza się wiele autobusów, które nie spełniają podstawowych wymogów stanu technicznego.

Tylko sprawdzone firmy

Z tego też powodu warto korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych podmiotów oferujących wypożyczenie autokaru wraz z kierowcą. O ile w przypadku jednoosobowych firmy dysponujących wyłącznie jednym autobusem liczy się przede wszystkim wykonanie przewozu bez pełnej dbałości o komfort i jakość transportu, tak w przypadku większych firm możemy liczyć również na zapewnienie transportu awaryjnego w przypadku uszkodzenia pierwszego z autokarów.

Kontrola policji – prewencja

Decydując się na przewozy autokarowe warto wziąć pod uwagę możliwość prewencyjnego sprawdzenia stanu technicznego autokaru przed rozpoczęciem podróży. Wystarczy w tym zakresie przeważnie zgłoszenie się na komisariat i poproszenie o przeprowadzenia takiej kontroli. Przeszkoleni policjanci w zakresie badania stanu technicznego autokarów

Przewozy autokarowe

Podsumowując, organizując wyjazd wakacyjny dla naszego dziecka warto przyjrzeć się bliżej samemu transportowi dziecka z miejsca zamieszkania do miejsca obozu i transportu powrotnego. Niestety, ale to właśnie w zakresie transportu czynione są najczęściej oszczędności przez perspektywę tego, że jest to wyłącznie chwilowa niedogodność dla dzieci, a najbardziej będą wspominały i tak sam obóz i jego atrakcje. Niestety w tym wszystkim na drugi plan schodzi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – nie tylko transportowanych dzieci, ale również innych osób podróżujących.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Emilbus – przewozy autokarowe