Bus, czy własne auto?

admin      -    28 Views

Bus, czy własne auto?

Podróżując za granicę możemy zastanawiać się, jak najwygodniej będzie pokonać trasę. Pociąg jest przeżytkiem minionej epoki, samoloty nie są opłacalne na krótszych trasach. Do wyboru zostaje własne auto, o ile je posiadamy lub bus wyspecjalizowanego przewoźnika. Która opcja jest lepsza?

Wygoda

Prowadzenie samochodu na trasie liczącej kilka tysięcy kilometrów wymaga ogromnego skupienia. Bez drzemek i bez rozproszenia uwagi, nawet na kilka sekund. Jedzenie za kierownicą? Kiepski pomysł. Pasażerowie też siedzą na zwykłych fotelach bez możliwości położenia się. A z dostępnych rozrywek, mogą korzystać jedynie z radia.

Busy z www.efectbus.pl, niwelują ten problem. Wystarczy wsiąść do podstawionego auta, zająć miejsce… a potem można robić to na co ma się ochotę. Można, nawet rozłożyć fotel lotniczy i zasnąć. Taki sen, będzie lepszy niż w niejednym łóżku.

Tymczasem kilometry będą znikały pod kołami. Całkowicie bez naszego udziału. My możemy skupić się na rozmowie ze współpasażerami, oglądaniu telewizji albo korzystaniu z WiFi.

Znajomość trasy

Profesjonalni kierowcy z www.efectbus.pl, pokonują te same trasy kilka razy w tygodniu. Znają je jak własne kieszenie. Dzięki temu, nie muszą korzystać z nawigacji, a żadne remonty i objazdy nie mogą ich zaskoczyć.

Prowadząc własny samochód, wszystkie te czynności spadłyby na kierowcę. W teorii, dobra nawigacja samochodowa wystarczy by dojechać w dowolnie wybrane miejsce na świecie. W praktyce – często potrafi wyprowadzić w pole. Lepiej, więc nie ufać jej ślepo.

Awarie i nieprzewidziane wypadki

Każdy samochód się psuje. Niezależnie od przeglądów i serwisowania, awaria może wystąpić w każdej chwili. Żadna kontrola nie jest w stanie przewidzieć i zapobiec nieświadomemu najechaniu na większy kamień i pęknięciu opony. Takie rzeczy po prostu się zdarzają i nikt nie może ich przewidzieć.

Jeżeli zdarzą się, gdy prowadzisz swój prywatny samochód – to masz kłopoty. Do twoich obowiązków należy nie tylko naprawa auta, ale też umożliwienie ruchu na drodze, na której się zatrzymałeś. Ostatecznie, generuje to spore koszty. Jeżeli nie znasz języka, jaki obowiązuje w kraju, w którym jesteś – to koszty są twoim najmniejszym problemem.

Jeżeli jednak popsuje się samochód firmy przewozowej, to nie musisz się obawiać. Wystarczy spokojnie poczekać na auto zastępcze, które przewiezie pasażerów. Jeśli, uszkodzenie lub awaria jest niewielka, to wszystkim zajmie się profesjonalny kierowca. A ty w tym czasie możesz się zdrzemnąć, bo wszystkie sprawy są pod kontrolą.