Co można przechowywać w pojemnikach transportowych?

admin      -    28 Views

Co można przechowywać w pojemnikach transportowych?

Pojemniki transportowe plastikowe są wykorzystywane w każdej branży. Trzeba jednak wiedzieć, jak ich używać i gdzie się mogą przydać. Być może są one właśnie niezbędne, by Twoja firma działała szybciej i sprawniej. Co można przechowywać w pojemnikach transportowych z tworzywa?

Pieczywo

Pojemniki transportowe z tworzywa doskonale sprawdzą się do przewożenia pieczywa. Jest ono na tyle delikatne, że potrzebuje specjalnej opieki w czasie transportu. Równocześnie nie można też zabezpieczyć go przy pomocy różnych wypełniaczy typu folia bąbelkowa.

Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest używanie pojemników transportowych z tworzywa. Mogą one skutecznie uchronić pieczywo przed zgnieceniem oraz zdeformowaniem. Równocześnie uchronią je też przed zanieczyszczeniami.

Przewiezienie pieczywa zapakowanego w bezpieczne pojemniki jest proste i dość wygodne. Pojemniki transportowe z tworzywa można układać jedne na drugich po to, by w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń.

Warzywa

Świeże warzywa są dość kruche. Z tego powodu ich transport nie należy do łatwych. Podobnie, jak w przypadku pieczywa, warzyw nie sposób skutecznie zabezpieczyć. Z tego powodu można po prostu pakować je w pojemniki transportowe plastikowe.

Pojemniki te chronią je przed zgnieceniem i połamaniem. Niektóre z pojemników mają też niewielkie otwory, które umożliwiają wentylację i wpuszczają powietrze do wnętrza pojemnika. Dzięki temu warzywa dłużej utrzymują świeżość i pozostają jędrne i chrupkie. Mają one dużo większą wartość niż te, które zdążyły zwiędnąć zanim je sprzedano.

Surowe mięso

Niektóre pojemniki transportowe plastikowe są dedykowane do przewożenia surowego mięsa. Najczęściej są one w kolorze czerwonym, który jest przypisany do surowego mięsa w systemie HACCP, czyli systemie, którego zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo żywności oraz zmniejszanie ryzyka krzyżowania się dróg produktu.

Pojemniki do przechowywania mięsa powinny być możliwie szczelne, by nie wydostawały się z nich soki z mięsa oraz by owady nie dostawały się do środka pojemnika. Dzięki temu towar jest bezpieczny i równocześnie nie zanieczyści samochodu lub magazynu.

Pojemniki z tworzywa nadają się do tego by je czyścić i dezynfekować. Plastik może mieć kontakt z wodą pod dużym ciśnieniem oraz wieloma rodzajami substancji chemicznych. W związku z tym pojemniki można po każdym użyciu umyć i doczyścić tak, by były one gotowe do następnego transportu.