Kontenery IBC – praktyczne rozwiązanie kwestii transportu i przechowywania cieczy

admin      -    41 Views

Kontenery IBC – praktyczne rozwiązanie kwestii transportu i przechowywania cieczy

Transport cieczy, zwłaszcza tych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym to nie zawsze łatwe zadanie. Istnieją różne rozwiązania tej kwestii, ale w ciągu ostatnich lat jednym z najbardziej popularnych stało się zastosowanie do tego celu pojemników IBC. Tego rodzaju pojemniki pozwalają jednocześnie na transport i magazynowanie płynów, a także pozwalają na maksymalne zachowanie bezpieczeństwa i higieny, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przemyśle spożywczym. Jak pokazuje doświadczenie kontenery IBC to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań kwestii transportu i przechowywania cieczy.

Co to są pojemniki IBC producent i zastosowanie

Pojemniki IBC jest to rodzaj paletopojemników, które przeznaczone są do przewożenia płynów. Osoby zamawiające kontenery IBC producent zapewnia o wielu korzyściach, które wynikają z ich stosowania. Kontenery te dostępne są w kilku rozmiarach dzięki czemu możliwe jest dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. Paletopojemniki tego rodzaju są połączeniem kontenera i palety, a więc charakteryzują się dużymi możliwościami pod względem magazynowania. Dzięki temu przechowywanie umieszczonych w nich towarów jest o wiele łatwiejsze. Pojemniki IBC wykonywane są z najwyższej jakości nowoczesnych tworzyw sztucznych. Zaopatrzone są w odpowiednie certyfikaty informujące o tym, że spełniają międzynarodowe normy bezpieczeństwa i mogą być stosowane do przechowywania i przewożenia w nich żywności.

Paltopojemniki tego rodzaju są stosowane do transportu towarów płynnych, przede wszystkim znajdujących zastosowanie w przemyśle spożywczym. Zaprojektowane są w taki sposób, że możliwe jest bardzo łatwe ich napełnianie i opróżniania. Zamknięte pojemniki można zabezpieczyć dodatkową plombą, dzięki czemu całkowicie eliminuje się możliwość kontaktu osób niepowołanych z zawartością.

Korzyści płynące ze stosowania kontenerów IBC

W przypadku rozwiązania, jakim są paletopojemniki producent informuje klientów o szerokich możliwościach i korzyściach, jakie wynikają z zastosowania tego rodzaju rozwiązania. Dzięki pojemnikom tego rodzaju zyskuje się jak już wspomniano wysokie bezpieczeństwo i higienę w czasie transportu i przechowywania. Jak pokazuje doświadczenia pojemniki tego rodzaju są o wiele lepszym pod względem bezpieczeństwa rozwiązaniem, niż rozwiązania tradycyjne.