Kontenery IBC

admin    , , ,   -

Kontenery IBC

Pośrednie kontenery masowe są znane również jako kontenery IBC lub paletopojemniki. Są to przede wszystkim wielorazowe pojemniki klasy przemysłowej, zaprojektowane do masowego transportu. Wyróżnić można elastyczne DPPL i sztywne DPPL.

Kontenery IBC

Sztywne zbiorniki pośrednie są układane w stosy, nadają się do wielokrotnego użytku i są wszechstronne ze zintegrowanym uchwytem do podstawy palety, który zapewnia manewrowość wózkiem widłowym. Pojemniki te mogą być wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub kompozytowej konstrukcji tych dwóch materiałów. Sztywne typy konstrukcji IBC są produkowane w zakresie objętości, który mieści się pomiędzy standardowymi bębnami transportowymi i kontenerami intermodalnymi.

Kontenery do transportu luzem są znormalizowanymi kontenerami wysyłkowymi, często certyfikowanymi. Zbiorniki IBC ze stopów metali są również produkowane zgodnie ze standardami certyfikacji NFPA i UL142 w celu szerokiego przechowywania materiałów oznaczonych jako łatwopalne lub palne. Pośrednie kontenery masowe mogą być produkowane z różnych materiałów w oparciu o wymagania aplikacji lub usługi, w której IBC będzie używany. Tradycyjne materiały obejmują: tworzywa sztuczne lub stal nierdzewną.

Paletopojemnik – zastosowanie

Najszerzej stosowanym i znanym pojemnikiem IBC jest ograniczony pojemnik IBC do ponownego użycia w klatkach. Pojemniki IBC w klatkach są kompozytowymi pojemnikami o pośredniej masie. Pojemniki IBC w klatkach są powszechnie używane ze względu na ich niski koszt, szeroką kompatybilność i wszechstronność. Oprócz powyższych materiałów, elastyczne pojemniki IBC mogą być również wykonane z płyty pilśniowej, drewna, aluminium i składanego tworzywa sztucznego. Składane pojemniki IBC są również wykonane z ciężkiego plastiku. Ich boki zginają się do wewnątrz, gdy jednostka jest pusta, dzięki czemu IBC może zapaść się w dużo mniejszą paczkę do wysyłki zwrotnej lub przechowywania. Elastyczne pojemniki do transportu luzem, wykonane z plecionych worków z polietylenu lub polipropylenu, są przeznaczone do przechowywania lub transportu suchych, płynnych produktów, takich jak piasek, nawóz i granulaty z tworzyw sztucznych.

Kontenery IBC odznaczają się takimi cechami, jak na przykład: trwałość, wytrzymałość oraz solidne wykończenie. Naprawdę warto je stosować podczas transportu.