Które palety transportowe są najbardziej higieniczne?

admin      -    27 Views

Które palety transportowe są najbardziej higieniczne?

W czasach pandemii bardzo ważną rolę odgrywają parametry palet, które odpowiadają za ich higieniczność. Na rynku dominują przede wszystkim palety plastikowe i drewniane, dlatego też warto dowiedzieć się na które produkty postawić.

Dlaczego warto postawić na palety higieniczne?

Jak powszechnie wiadomo w każdej dziedzinie życia pamiętać należy o tym, aby wyeliminować wszelkie zagrożenie związane z mniej lub bardziej niebezpiecznymi patogenami. Jeżeli chodzi o higieniczność, to zdecydowanie lepszymi parametrami mogą pochwalić się palety wykonane z tworzyw sztucznych. Jest to lepsze rozwiązanie niż konkurencyjne palety z materiałów naturalnych. Jedną z największych zalet plastikowych palet higienicznych jest przede wszystkim to, że zdecydowanie łatwiej jest utrzymać je w czystości. Dezynfekowanie palety plastikowej przebiega bardzo sprawnie i szybko. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można błyskawicznie pozbyć się niebezpiecznych wirusów i bakterii.

Jakie atuty ma paleta higieniczna wykonana z plastiku?

Plastikowa paleta higieniczna nie chłonie wilgoci, dzięki czemu nie są one narażone na działanie grzybów i pleśni. Oryginalne palety plastikowe higieniczne charakteryzują się również gładką powierzchnią, dzięki czemu znacząco usprawniony jest proces myci i dezynfekcji. W paletach plastikowych nie ma również wystających gwoździ i drzazg, które stanowią duże zagrożenie dla ludzi i przewożonego ładunku.

Moda na palety z tworzyw sztucznych

Palety higieniczne wykonane z tworzyw sztucznych wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Olbrzymia popularność wynika przede wszystkim z tego, że spełniają one bardzo duże wymagania logistyczne. Nowoczesne palety plastikowe higieniczne wykorzystywane są nie tylko w branży spożywczej, ale również w branży motoryzacyjnej.

Cena ma znaczenie

Dla wielu osób jedyną wadą plastikowych palet higienicznych jest dość wysoka cena, dlatego też przedsiębiorcy poszukują tańszych odpowiedników. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest to inwestycja na lata, która bardzo szybko się zwróci. Oryginalne palety od renomowanego producenta mogą być użytkowane nawet kilkanaście lat, w przeciwieństwie na przykład do drewnianych palet, które po kilku latach nadają się jedynie do wyrzucenia. Godne uwagi są także palety z recyklingu, które jakościowo nie odbiegają od zwykłych palet.