Łatwość transportu w zbiornikach ibc

Łatwość transportu w zbiornikach ibc

Zbiorniki ibc szturmem zdobyły rynek, ponieważ są niezwykle odporne, a do tego usprawniają transport płynnych materiałów.

Paletopojemnik wymiary

Standardowy paletopojemnik składa się z klatki ochronnej (standardowy kosz). Klatka jest metalowa, galwanizowana, odporna na różnego rodzaju naciski poziome i pionowe zapewniającej możliwość składowania zbiorników piętrowo. Zbiornik ibc może mieć nawet 1000l, a sam pojemnik wykonany jest z polietylenu o wysokiej gęstości (np. PEHD lub HDPE). Pojemnik umieszczony jest na palecie drewnianej lub metalowej albo też plastikowej. W skład zbiornika ibc wchodzi też dwu- lub trzycalowy zawór oraz dekiel o wymiarach 150 lub 225 mm.

Do czego wykorzystywane są zbiorniki ibc?

Wśród wielu rodzajów zbiorników ibc wyróżniamy kontenery składane, które wyróżniają się najwyższą jakością materiałów, które w kontakcie z pożywieniem nie tracą swoich właściwości. Zastosowanie w nich delikatnej powierzchni oraz specjalnej konstrukcji sprawiają,że kontenery zapobiegają zatrzymywaniu się wody, co z koeli powoduje, że płyny i składniki przewożone w zbiornikach ibc są w pełni bezpieczne podczas nawet dalekosiężnego transportu. Co ciekawe, w tego typu kontenerach, na pokrywie znajdują się specjalnie zaprojektowane plomby, które to zabezpieczaj dany pojemnik przed dostępem np. nieupoważnionych osób lub ewentualnych zanieczyszczeń. Zbiornik ibc jest przez to niezwykle popularnym pojemnikiem, który znalazł zastosowanie w praktycznie każdej branży.

Zbiornik ibc – różne odmiany

Wśród wielu rodzajów zbiorników wyróżnia się np. zbiornik ibc ComboLife, który doskonale nadaje się do transportu zarówno drogowego, szynowego, jak i morskiego. Co więcej, ten typ pojemników może być z powodzeniem rozłożony przez jedną osobę, a to sprawia, że minimalizuje się koszty pracy, zaś sam proces rozkładania jest w pełni ergonomiczny, bezpieczny i intuicyjny. Ponadto kontener ibc jest kompatybilny z większością zautomatyzowanych systemów transportowych, ułatwiając cały proces i sprawiając, że rozwiązanie to jest bardzo ergonomiczne. Uniwersalne paletopojemnik wymiary doskonale dostosowuje się do wielu różnorodnych systemów produkcyjnych (np. z przenośniami rolkowymi). Specjalnie przeznaczone miejsca na dodatkowe oznakowanie, ułatwia nawigację zbiorników w transporcie lub np. ułatwić szybką identyfikację właściciela danego ładunku lub też promować daną firmę (dodatkowa możliwość reklamy).