Odpowiednio zabezpieczony transport cieczy

admin      -

Odpowiednio zabezpieczony transport cieczy

Płyny i ciecze są równie często transportowane jak inne produkty. Zdecydowanie jednak potrzebne do tego są specjalne pojemniki. Nie da się również ukryć, że z pewnością trudniej je przewozić niż inne artykuły.
Z tego powodu powstały pojemniki IBC, które zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo podczas magazynowania.

Znormalizowane wymiary pojemników IBC

Ciecze i płyny najlepiej przewozić w większej pojemności – w ten sposób zdecydowanie pomniejsza się koszty transportu. Pojemniki plastikowe 1000l umieszczane są na paletach, które posiadają uniwersalne wymiary określone normami europejskimi. Palety wykonane są z metalu, drewna lub plastiku i obsługiwane są przez uniwersalne wózki widłowe, które są niezbędne przy każdym przeładunku. Poza wymiarami pojemnik plastikowy 1000l musi również posiadać specjalne certyfikaty, które ściśle określają, czy może on służyć do przewozu materiałów niebezpiecznych lub na przykład żywności. Niezwykle ważna jest więc również jakość materiałów, z jakich został wykonany.

Plastikowy wkład i metalowa klatka

Pojemniki plastikowe 1000l umieszczone na palecie składają się z wkładu, który wykonany jest z polietylenu o wysokiej gęstości, odpornego na działanie kwasów, olejów, zasad czy innych chemikaliów.Wkład umieszczany jest w metalowej klatce, która chroni przed naciskami z zewnątrz, ponieważ tego typu pojemniki mogą być składowane jedne na drugim. Stal musi być galwanizowana, aby była odporna na działanie czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim atmosferycznych. Równie ważny jest zawór z uszczelkami oraz dekiel. Tylko wysokiej jakości, i najlepiej wymienne, uszczelki gwarantują wysoką jakość pojemnika plastikowego 1000l. Zawory dostępne są zazwyczaj w dwóch rozmiarach.

Kto wykorzystuje pojemniki IBC?

Tego typu pojemnik plastikowy 1000l zdecydowanie wykorzystywany jest w najróżniejszych branżach przemysłu: chemicznym, petrochemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym czy lakierniczym. Magazynowane w nim ciecze są odpowiednio zabezpieczone, a półprzezroczyste tworzywo sprawia, że można cały czas monitorować poziom płynu. Jest to także wyjątkowe rozwiązanie dla branży logistycznej, która szuka ekonomicznych i bezpiecznych rozwiązań.

Najnowsze wpisy