Paleta higieniczna – logistka transportu i magazynowania artykułów spożywczych

Paleta higieniczna – logistka transportu i magazynowania artykułów spożywczych

Duże przedsiębiorstwa produkcyjne, które zajmują się wytwarzaniem i przetwarzaniem artykułów spożywczych w łańcuchu swojej działalności muszą uwzględniać sposób transportu oraz magazynowania produktów. W branżach związanych z różnego rodzaju środkami przeznaczonymi do spożycia, szczególny nacisk kładzie się na higienę i bezpieczeństwo towarów.

W jaki sposób przygotowuje się do transportu duże partie artykułów spożywczych?

Podczas przygotowywania dużych transportów produktów przemysłu spożywczego wykorzystuje się specjalnie przystosowane podstawy, takie jak paleta higieniczna, która spełnia wszelkie wymagania konieczne do przewozu takich produktów, w tym określone przepisami sanitarno-epidemiologicznymi.

Paleta plastikowa h1 jest podstawą, na której układane są warstwami duże ilości opakowań jednostkowych zawierających środki i artykuły spożywcze. Ten element jest punktem izolującym wrażliwe towary od podłoża, a także podstawą, za pomocą której można partię towaru przewozić wózkiem widłowym.

Czym jest paleta h1?

Tego rodzaju paleta należy do segmentu znanych powszechnie europalet. Posiada ona standardowe wymiary, dzięki którym można ustawiać przewożone partie towarów w dowolnych konfiguracjach na pojazdach transportowych. W ten sposób optymalizuje się powierzchnie transportowe, a także koszty przewozu, które można wydatnie ograniczyć.

Paleta higieniczna oznaczona symbolem h1 jest produkowana z tworzywa sztucznego, które posiada bardzo dobre parametry trwałości, wytrzymałości oraz spełnia wymagania dotyczące przedmiotów, dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Tego typu opakowania posiadają stosowne atesty wydawane przez organy sanitarne, dlatego są bezpieczne dla żywności oraz innych artykułów spożywczych.

Jakie dodatkowe zalety dla transportu żywności posiada paleta h1?

Paleta plastikowa h1 może być wyposażona w dodatkowe elementy, jakimi są płozy. Przeważnie są umieszczone w trzech miejscach na dnie palety i stanowią jej bardzo solidne wzmocnienie. Zastosowanie płóz bardzo ułatwia przewóz towaru na palecie wózkami widłowymi oraz zabezpiecza nawet partię towaru o dużej wadze.

Plastikowe palety oznaczone symbolem h1 są wyjątkowo odporne na zamiany temperatury. Mogą być używane zarówno przy wartości – 30 stopni, jak i do + 60 stopni. Artykuły spożywcze na paletach są zawsze bezpieczne.