Paletopojemnik IBC – wyjątkowe rozwiązanie dla przewozu cieczy

admin      -

Paletopojemnik IBC – wyjątkowe rozwiązanie dla przewozu cieczy

Jak sprawnie i bezpiecznie przewozić ciecze? – Zdecydowanie wymaga to innowacyjnych rozwiązań, ponieważ produkty płynne przez swoją specyfikę nie mogą być zapakowane w tradycyjne pojemniki. Pojemnik IBC to rozwiązanie stworzone z myślą właśnie o tego rodzaju produktach. Jakie są ich właściwości?

Wysokiej jakości tworzywo w kontenerach IBC

Kontener IBC został wyprodukowany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które w tym wypadku zapewnia zarówno bezpieczeństwo, higienę oraz wydajność tego rodzaju pojemnikom. Jest ono przede wszystkim niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, zmienne temperatury i inne czynniki atmosferyczne, a także na promieniowanie UV. Drugą niezwykle istotną cechą jest obojętność na artykuły spożywcze. Tworzywo nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A ani innych związków, które mogą być uwalniane do przewożonych w środku produktów. Tym samym nie trzeba się również martwić pojemnikiem, który pochłania zapach magazynowanego produktu. Z innowacyjnymi pojemnikami IBC higiena jest znacznie łatwiejsza. Gładkie ścianki łatwo umyć, a specjalne powierzchnie i konstrukcje zabezpieczają przed magazynowaniem wody i rozwojem pleśni czy grzybów.

Paletopojemnik IBC i możliwość składania

Tego rodzaju pojemniki służące magazynowaniu produktów płynnych posiadają możliwość składania, co sprawia, że mogą zmniejszyć swoje gabaryty nawet o 60%. Dzięki temu oszczędza się powierzchnie magazynowe przede wszystkim w transporcie powrotnym, ponieważ zwolnione miejsce może być wykorzystane dla innego celu. W ten sposób unika się pustych transportów, które nie są w żaden sposób rentowne dla inwestora. Dodatkowo kontener IBC jest bardzo łatwy w obsłudze. Bez problemu poradzi sobie z nim każdy pracownik, także ze względu na niską wagę, jaką posiadają kontenery IBC z tworzywa sztucznego.

Wymiary i kompatybilność z innymi pojemnikami

Paletopojemnik IBC dostępny jest w takich wielkościach, które najlepiej sprawdzą się dla danego inwestora. Może więc to być duży pojemnik kontenerowy, a także nieco mniejszy, który przewidziany jest dla konkretnych odbiorców, między innymi z branży spożywczej czy farmaceutycznej. Ich wymiary zostały również tak zaplanowane, aby paletopojemnik IBC był kompatybilny z innymi pojemnikami służącymi do magazynowania i transportu produktów płynnych. Dzięki temu procesy logistycznej przebiegają sprawniej i generują oszczędności.

Najnowsze wpisy