Skrzyniopalety plastikowe

admin      -    25 Views

Skrzyniopalety plastikowe

Skrzyniopaleta ma konstrukcję plastikowej palety obudowanej bokami. Taki swoisty pojemnik znalazł zastosowanie do przechowywania, przenoszenia i przewożenia materiałów sypkich lub luzem. Bardzo często spotyka się go w branży spożywczej, jako nośnik warzyw i owoców, a także napojów. Jakie cechy przesądziły o tak szerokim zastosowaniu skrzyniopalety?

Zalety skrzyniopalety

Skrzyniopalety plastikowe wykonane są z wysokiej jakości materiału (HDPE), który gwarantuje:
– bardzo dużą odporność na zniszczenia i uszkodzenia mechaniczne,
– niewrażliwość na działanie wysokich i niskich temperatur oraz środków chemicznych,
– stosunkowo niewielką wagę przy doskonałej wytrzymałości i stabilności.
Powyższe cechy są niewątpliwymi zaletami, ale należy jeszcze wspomnieć jeszcze o takich:
– wymiary podstawy skrzyniopalet są standardowe (1200 x 800), ale producenci oferują także inne, a nawet mogą zrobić na wymiar,
– konstrukcja skrzyniopalet może być pełna (dla materiałów bardzo sypkich) lub ażurowa (dla materiałów, które muszą mieć dostęp z każdej strony do powietrza – np. owoce i warzywa przechowywane w chłodni),
skrzyniopalety mogą być na płozach, nogach lub kółkach – wszystkie systemy umożliwiają sztaplowanie, co jest niezwykle istotne przy opłatach za miejsce paletowe, a także łatwe przenoszenie i układanie przez sztaplarki i inne urządzenia przeładunkowe.

Producenci oferują skrzyniopalety plastikowe w wielu kolorach – materiał, z którego są wykonane łatwo się barwi. W połączeniu z możliwością nadruku własnego logo, daje to możliwość stworzenia spersonalizowanych jednostek ładunkowych. Ten fakt wykorzystają z pewnością producenci napojów – ich marka będzie w każdym miejscu widoczna. W ofercie producentów pojawiły się już skrzyniopalety składane – konstrukcję boków można rozłożyć i płasko ułożyć na podstawie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w przypadku, gdy pojemniki są puste. Dodatkowo można kupić skrzyniopalety z pokrywą, którą można zamknąć na kłódkę. To ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy składują lub przewożą towar o dużej wartości.

Skrzyniopalety są coraz bardziej popularne i znajdują zastosowanie w wielu branżach – trudno się jednak dziwić bowiem pojemniki są lekkie, estetyczne i łatwo utrzymać je w czystości. Wiele z nich ma odpowiednie atesty do zastosowania w branży spożywczej.