Wybór odpowiedniej skrzyniopalety

admin      -    33 Views

Wybór odpowiedniej skrzyniopalety

Skrzyniopaleta to uniwersalny pojemnik, który doskonale sprawdza się w różnorodnych branżach. Pomaga zaoszczędzić przestrzeń zarówno w magazynie, jak i w czasie transportu, dzięki czemu możemy zmniejszyć koszt przechowywania oraz dystrybucji. Aktualnie producenci oferują dwa podstawowe rodzaje skrzyniopalety. Która jest lepszym rozwiązaniem?

Rodzaje skrzyniopalet

W zasadzie wybór ogranicza się do dwóch podstawowych rodzajów. Skorzystać możemy ze skrzyniopalety plastikowej oraz wykonanej z drewna. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj doskonale sprawdzi się w większości przedsiębiorstw produkcyjnych. Niemniej jednak charakteryzują się one odmienną funkcjonalnością.

To, która skrzyniopaleta sprawdzi się lepiej w naszym przypadku jest uzależnione od wielu czynników, aczkolwiek to najważniejszych z nich zaliczyć można rodzaj przewożonego towaru oraz częstotliwość użytkowania. Nie mniej ważnym czynnikiem, który zaważa na decyzji wielu przedsiębiorców, jest cena.

Modele plastikowe oraz drewniane

Ze skrzyń drewniany korzystają przede wszystkimi rolnicy oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą i dystrybucją produktów rolnych. Najczęstszą przyczyną wyboru modelu drewnianego jest niska cena. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że skrzyniopalety wykonane z drewna charakteryzują stosunkowo niską wytrzymałością i tym samym krótkim czasem eksploatacji. Czas użytkowania jest szczególnie krótki, jeżeli przewożone i magazynowane produkty prowadzą do ubrudzenia pojemnika.

Tego rodzaju problem nie wystąpi, jeżeli zdecydujemy się na skrzyniopalety plastikowe. W przeciwieństwie do drewnianych odpowiednik w przypadku zabrudzenia nie będziemy mieli problemów z doprowadzeniem ich do czystości. Do innych atutów skrzyniopalet plastikowych zaliczyć można wytrzymałość na różnego rodzaju przeciążenia. Przewożąc produkty w tego rodzaju palecie nie będziemy musieli tak bardzo obawiać się m.in. o uderzenia mechaniczne.

Ponadto wybierając modele plastikowe możemy liczyć na możliwość ich złożenia. W takiej sytuacji nieużytkowane palety nie będą zajmować cennej przestrzeni w magazynie. Powinniśmy również zwrócić uwagę, że funkcjonalne skrzyniopalety plastikowe można z łatwością wypożyczyć. Jest to szczególnie ważne w przypadku obrotu sezonowymi produktami rolnymi. Dzięki temu nie będziemy ponosić kosztów związanych z magazynowaniem.