Zbiornik IBC, czyli bezpieczny transport produktów płynnych zapisany szkic

admin      -    75 Views

Zbiornik IBC, czyli bezpieczny transport produktów płynnych zapisany szkic

Transport oraz magazynowanie produktów płynnych i półpłynnych nie należy do łatwych i na pewno wymaga nowoczesnych technologicznie rozwiązań. Są to przecież substancje o różnorodnym przeznaczeniu, często także niebezpieczne.

W jaki sposób przewozić i magazynować produkty płynne?

Niewątpliwie potrzebne są do tego odpowiednie pojemniki, które muszą charakteryzować się nie tylko dużą pojemnością, ale przede wszystkim także odpornością i wytrzymałością na różne, czasem niebezpieczne substancje oraz zmieniające się czynniki zewnętrzne. Pojemniki bywają przecież również magazynowane nie tylko w środku magazynów, ale często również na zewnątrz. Jednym z tego rodzaju pojemników jest zbiornik IBC, który zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo, a także wygodę w czasie całego procesu logistycznego. Zbiorniki plastikowe 1000l IBC są pojemne i tym samym również ekonomiczne. Jakie są ich najważniejsze właściwości oraz parametry?

Wysokiej jakości zbiornik IBC

Tego rodzaju pojemniki do transportu i magazynowania substancji składają się z kilku kompatybilnych ze sobą elementów. Jest to przede wszystkim zbiornik o pojemności 1000l, który został wykonany z polietylenu wysokiej gęstości, np. HDPE. Materiał ten zapewnia pełne bezpieczeństwo niezależnie od tego, jaka substancja będzie w nim przechowywana. Kolejnym elementem jest ochronny kosz metalowy, galwanizowany odporny na mechaniczne obciążenia, gdy pojemniki są między innymi ustawiane jeden na drugim. Zbiorniki plastikowe 1000l są także doposażone w paletę drewnianą, plastikową lub metalową o standardowych wymiarach. Pojemnik posiada także zawór oraz dekiel, które zostały wykonane z równie wytrzymałych materiałów.

Najważniejsze zalety zbiornika IBC

Bezpieczny transport i magazynowanie gwarantują przede wszystkim wysokiej jakości materiały, które w zależności od zastosowania pojemnika są przeznaczone do kontaktu z żywnością oraz odporne na drażliwe substancje jak kwasy, zasady czy oleje. Odporne na mechaniczne uszkodzenia mogą być bez obaw składowane jedne na drugim. Jest to także związane z użyciem palet o standardowych wymiarach, które mogą być obsługiwane przez wszystkie wózki widłowe. Dzięki temu zbiorniki plastikowe 1000l służą wielu gałęziom przemysłu. Z powodzeniem stosowane są w branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej, chemicznej, petrochemicznej czy lakierniczej. W zupełności odpowiadają wymaganiom rynku w tym zakresie.