Jak poprawnie pomalować silnik?

Jak poprawnie pomalować silnik?

Fani motoryzacji posiadający swoje własne pojazdy dbają przeważnie nie tylko o zewnętrzny ich wygląd, ale również o ich wnętrze. O sprawności samochodu decyduje bowiem to co ma on pod maską. Jak się jednak okazuje, wiele osób dba również o wygląd części wewnętrznych, a nie tylko oo ich sprawność.

Regularna odnowa

Silnik w samochodzie nieustannie pracuje na wysokich obrotach, o ile pojazd jest używany regularnie. Ponadto, w silniku i w jego okolicach panuje wysoka temperatura. Efekt tego jest taki, że farba do silnika zwykle dość szybko z niego schodzi. Z tego też względu, silnik wymaga częstego wykonywania odnowy, która sprawi, ze odzyska dawny blask.

Wydaje się, że kwestie, o których mowa powyżej powinny skutecznie przekonywać do kupowania jedynie najlepszych farb do silnika. Im porządniejsza farba, tym większa jest jej wytrzymałość. Jeśli natomiast farba jest wytrzymała, to znaczy, że po nałożeniu jej na silnik nie będzie trzeba zbyt często przeprowadzać kolejnej renowacji.

Przygotowanie do malowania

Oczywiście, zanim rozpocznie się malowanie silnika trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią farbę do silnika. Potrzebne będą zresztą również inne materiały, takie jak podkład czy szpachla.

Kiedy ma się już wszystko co niezbędne należy wyjąć silnik z komory. Są co prawda zwolennicy malowania silnika bez jego wyjmowania, jednak takie postępowanie nigdy nie daje upragnionych efektów.

Niewątpliwie, jeśli nie wyjmie się silnika, podczas malowania łatwo będzie pochlapać wszystko co znajduje się pod maską. Ponadto, silnik nie zostanie pomalowany we wszystkich miejscach, gdyż do wielu z nich nie będzie możliwe dotarcie z farbą do silnika.

Jak malować?

Sam proces malowania nie wydaje się być zbyt skomplikowany. Nie oznacza to jednak, że jest to proste zadanie, które nie wymaga skupienia. Jest wręcz przeciwnie, gdyż najważniejszą kwestią zdaje się być precyzja w nakładaniu farby do silnika, która wymaga maksymalnego skupienia.

Zanim jednak farba do silnika będzie mogła być nałożona konieczne jest wykonanie kilku innych czynności. Na sam początek trzeba dokładnie oczyścić silnik. Bez tego, nie będzie możliwe równomierne jego pomalowanie.

Kiedy silnik zostanie wyczyszczony, należy również przeprowadzić jego odtłuszczanie. Czasami jest to bardzo żmudne zajęcie wymagające cierpliwości. Jednakże dopiero po jego wykonaniu i po nałożenia odpowiedniego podkładu można przejść do nakładania farby do silnika.

Farbę do silnika kupisz na Lakiery24.com