Lakier do felg – czym się kierować?

Lakier do felg – czym się kierować?

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych lakierów do felg samochodowych oferowanych w formie sprayu. Czy wszystkie tego typu lakiery są warte polecenia? Czym powinniśmy się kierować wybierając tego typu lakier i na co powinniśmy uważać?

Wbrew powszechnej opinii i wielu twierdzeniom na forach internetowych poświęconych tuningowi oraz lakiernictwu, samodzielne polakierowanie felg przy pomocy lakieru w sprayu jest możliwe, a przy dobrze wykonanej pracy efekt może być nie do odróżnienia. Wszystko zależy jednak nie tylko od przygotowania powierzchni felgi i usunięcia ewentualnych ubytków oraz uszkodzeń, ale również od wybrania odpowiedniego lakieru w sprayu, który zaoferuje nam bezproblemowy sposób aplikacji oraz odpowiednią trwałość już po położeniu na powierzchni felg.

Jaki lakier do felg?

Wbrew pozorom ciężko tutaj jednoznacznie wskazać najlepszy lakier do felg na rynku, gdyż niemal wszyscy liczący się producenci „trzymają poziom” i oferują sprawdzone produkty. Nie ma zatem większego znaczenia czy będzie to lakier do felg firmy Boll, Novol, APP czy jakiejkolwiek innej. Należy zwrócić jedynie uwagę na to, aby była to rozpoznawalna marka, a nie firma, o produktach której nikt jeszcze nie słyszał. Nie wyklucza to w żaden sposób tego, że takie lakiery do zmiany koloru felg również mogą okazać się dobre, jednak nie warto samodzielnie być pierwszym testerem.

Lakier zwykły czy specjalistyczny?

Pomimo tego, że specjalistyczny lakier do felg to wydatek niespełna kilkudziesięciu złotych, to wiele osób spogląda w stronę tańszych lakierów uniwersalnych. Trzeba jednak uświadomić sobie, że środowisko, w którym pracują felgi, a tym samym pokrywający je lakier, jest bardzo niekorzystne – począwszy od zmian temperatur, poprzez osad z pylących klocków hamulcowych, a skończywszy na styczności z solą drogową. Z tego też względu powinniśmy bezwzględnie stosować lakier do felg przeznaczony właśnie do tego zastosowania, gdyż tylko w takim przypadku uzyskamy pewność trwałości poczynionych przez nas prac. Czy warto ryzykować tańszym lakierem dla oszczędności maksymalnie kilkunastu złotych?

Podsumowując, wybierając lakier do felg kierujmy się przede wszystkim tym, aby wybrać z półki lakier renomowanego producenta dedykowany jednocześnie właśnie felgom. Samodzielna regeneracja felg jest możliwa, a jednocześnie jest to tani i stosunkowo szybki sposób na podniesienie walorów estetycznych naszego pojazdu. Warto spróbować!

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com